اخبار سایت
مهمترین خطر در زندگی خطر نکردن است، فردی که خطر نکند، چیزی انجام نمی دهد، چیزی ندارد، چیزی نیست و چیزی نمی شود - نورمن وینسنت پیل
خانه / نرم افزارهاي كاربردي / Microsoft Office / آموزش تنظیم فونت پیشفرض در آفیس ورد
آموزش تنظیم فونت پیشفرض در آفیس ورد - cover

آموزش تنظیم فونت پیشفرض در آفیس ورد

قطعا بارها اتفاق افتاده که هنگام کار با نرم افزار آفیس ورد، فونتی که به آن نیاز دارید را برای سند ورد خود تغییر داده و اقدام به نوشتن متن مورد نظر خود نموده اید. همچنین تا کنون مشاهده نموده اید که پس از هر بار بستن نرم افزار ورد و ایجاد سندی جدید، فونت به حالت پیشفرض خواهد رفت و نیاز خواهید داشت تا دوباره فونت پرکاربرد مورد نظر را برای استفاده در نوشته خود مورد استفاده قرار دهید. حال اگر فونتی که زیاد با آن سر و کار دارید را به حالت پیشفرض در آورید چطور؟ به طور حتم این کار در سرعت کار و عدم خستگی شما هنگام کار با نرم افزار آفیس ورد تاثیری بسزا خواهد داشت. پس با هم در این آموزش به تغییر و تنظیم فونت مورد نظر به حالت پیشفرض در نرم افزار آفیس ورد خواهیم پرداخت.

نکته: این آموزش برای نرم افزار Word (ورد) نسخه های 2003، 2007، 2010، و 2013 کاربرد خواهد داشت.

برای انجام این کار، یک سند جدید در نرم افزار ورد ایجاد کرده یا پروژه مورد نظر خود را باز نمایید.

سپس در قسمت بالایی نرم افزار، بر روی سربرگ Home کلیک کنید.

حال از ناحیه Font که در تصویر زیر نیز مشخص میباشد، بر روی شکل فلش کوچک موجود کلیک کرده تا پنجره Font که شامل گزینه هایی برای تغییر حالت فونت (اندازه، سایز، رنگ و..) میباشد باز شود.

آموزش تنظیم فونت پیشفرض در آفیس ورد -01

نکته: شما میتوانید به جای کلیک بر روی فلش مشخص شده، با فشردن کلیدهای میانبر Ctrl + D این پنجره را به سرعت باز نمایید.

همانطور که گفته شد، اکنون پنجره فونت با تنظیمات آن به نمایش در خواهد آمد. اینک فونت، اندازه و رنگ مورد نظر خود که میخواهید به حالت پیشفرض در آید را انتخاب کرده و برای ثبت تغییرات بر روی دکمه Default موجود در پایین و سمت چپ پنجره کلیک کنید.

آموزش تنظیم فونت پیشفرض در آفیس ورد -02

اکنون پیغام هشداری مبنی بر انجام تغییرات انجام شده و ثبت این تغییرات برای همیشه به نمایش در خواهد آمد که شما با کلیک بر روی Yes این کار را تایید میکنید.

بعد از انجام این کار بر روی OK کلیک کرده تا پنجره Font نیز بسته شود.

کار تمام شده است. از این پس چنانچه اقدام به ساخت سند جدیدی کنید، فونت پیشفرض نوشتار همان خواهد بود که شما آن را به حالت پیشفرض تنظیم نموده بودید.

تا آموزشی دیگر موفق باشید.

درباره محمدرضا مقدم

خوشحالم که از وب سایت آموزشی دیجیتال آرت دیدن میکنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*