اخبار سایت
به راهت ادامه بده ! اگر قرار باشد بایستی و به طرف هر سگی که واق واق میکند سنگ پرتاب کنی هرگز به مقصد نمیرسی... - لورنس استرن
خانه / آموزش های کاربردی / آموزش ساخت حساب ایمیل در outlook.com
اوت لوك

آموزش ساخت حساب ایمیل در outlook.com

سلام. در این آموزش با عنوان آموزش ساخت حساب ایمیل در outlook.com قصد داریم به شما نشان دهیم که چگونه میتوان حساب ایمیل در سایت outlook.com ساخت و با آن ایمیل فرستاد. همان طور که میدانید outlook.com یکی از سرویس های فعالیت شرکت مایکروسافت در زمینه واگذاری حساب ایمیل به کاربران خود میباشد که پس از سرویس های Live و Hotmail شکل گرفته است و با شکل ظاهری متفاوت نسبت به دو سرویس قبل پا به عرصه واگذاری حساب ایمیل گذاشته و موفقیت زیادی را در این زمینه کسب نموده است. در این آموزش با چگونگی ساخت حساب ایمیل در این سایت آشنا خواهید شد. با من همراه باشید با :

آموزش ساخت حساب ایمیل در outlook.com

ابتدا وارد سایت outlook.com شوید

اوت لوک 01

در قسمت زیرین سایت بر روی نوشته Sign up now کلیک کنید تا وارد بخش ثبت نام سایت شوید (همانند تصویر بالا)

حال به ترتیب همانند عکس زیر به توضیح تک تک قسمتهای موجود میپردازیم

اوت لوک 02

شماره 1 : در این قسمت باید نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید، به جای Name اسم خود و به جای Last نام خانوادگی خود را بنویسید.

شماره 2 : در این قسمت اطلاعات مربوط به تولدتان را وارد کنید، به جای Month ماه تولد، به جای Day روز تولد و به جای Year سال تولد خود را به میلادی انتخاب کنید.

شماره 3 : در این قسمت جنسیت خود را مشخص کنید (male=مرد female=زن)

شماره 4 : در این قسمت آدرس ایمیل خود را انتخاب کنید، به طور مثال بنویسید sky2020467h ، در این صورت آدرس ایمیل شما sky2020467h@hotmail.com  خواهد شد به جای outlook.com@  میتوانید از hotmail.com@ یا live.com@ استفاده کنید. توجه: باید آدرسی انتخاب کنید که قبل از این توسط هیچ کس انتخاب نشده باشد، در غیر این صورت پیامی مبنی بر اینکه آدرس توسط شخص دیگری ثبت شده است نمایش داده میشود.

شماره 5: در این قسمت رمز عبوری (پسورد) برای خودتان انتخاب کنید، توجه داشته باشید رمز عبور شما نباید از ۸ کارکتر کمتر یا از ۱۶ کارکتر بیشتر باشد. بعد از اینکه رمز عبور را نوشتید در فیلد پایینی به جای Reenter Password  دوباره رمز عبور انتخابی را مجددا وارد کنید

اوت لوک 03

شماره 6 : در این قسمت اطلاعات مربوط به شماره همراه خود را وارد کنید، این قابلیت برای این است که اگر رمز عبور خود را در آینده فراموش کردید به راحتی بتوانید آن را بازیابی کنید. ابتدا از لیست فوق کشور خود را انتخاب کرده و شماره همراه خود را در کادر پایینی وارد کنید. چنانچه دوست ندارید در این قسمت شماره خود را وارد کنید مرحله بعدی آموزش را دنبال کنید. (شماره 7)

شماره 7 : اگر ایمیلی دیگری دارید بهتر است آدرس آن را در کادر نمایش داده شده وارد کنید تا اگر رمز عبور خود را فراموش کردید بتوانید آن را از طریق ایمیل دیگرتان بازیابی کنید. اگر ایمیل دیگری ندارید میتوانید بر روی نوشته Or choose a security question  کلیک کنید تا سوال امنیتی ایجاد کنید. از لیست نمایش داده شده یک سوال امنیتی انتخاب کرده و جواب آن را در کادر زیرینش وارد نمایید (این سوال را همیشه به یا داشته باشید)

شماره 8 : از این قسمت کشور خود را انتخاب کنید.

شماره 9 : در این قسمت کد پستی خود را وارد کنید، اگر به پر کردن این قسمت تمایلی ندارید یک شماره مانند ۱۲۳۴۵ وارد کنید، این قسمت زیاد مهم نیست.

شماره 10 : در این قسمت کد امنیتی نمایش داده شده را در کادر پایینی آن عینا وارد کنید. اگر کد ناخوانا بود بر روی New  کلیک کنید تا کد جدیدی نمایش داده شود.

اوت لوک 04

حالا بر روی نوشته I accept کلیک کنید و کمی صبر کنید تا حساب ایمیل شما ایجاد شود

اگر مشکلی در رابطه با ایجاد حساب ایمیل شما وجود داشته باشد با رنگ قرمز نمایش داده خواهد شد و شما باید برای رفع مشکل اقدام کنید.

خب بعد از اینکه حساب ایمیل شما با موفقیت ایجاد شد صفحه ای همانند عکس زیر باز خواهد شد.

اوت لوک 05

این صفحه دریافتی یا همان (Inbox) حساب ایمیل شما است. برای ارسال ایمیل از قسمت بالایی صفحه بر روی نوشته New کلیک کنید و صبر کنید صفحه مربوط به ارسال ایمیل باز شود.

اوت لوک 06

شماره 11 : از سمت چپ صفحه بر روی کادر نمایش داده شده کلیک کنید و آدرس ایمیل شخصی که میخواهید به او ایمیل دهید را بنویسید

شماره 12 : از قسمت بالایی صفحه بر روی نوشته Add a subject کلیک کنید و یک عنوان برای ایمیلی که میخواهید ارسال کنید بنویسید

شماره 13 : از قسمت میانی صفحه بر روی نوشته Add a message کلیک کنید و پیغام مورد نظر را بنویسید

شماره 14 : و در نهایت از قسمت بالایی صفحه بر روی نوشته Send کلیک کنید تا ایمیل شما ارسال شود

هرگونه سوال یا مشکلی در رابطه با این آموزش دارید از قسمت دیدگاه ها آن را مطرح کنید

درباره محمدرضا مقدم

خوشحالم که از وب سایت آموزشی دیجیتال آرت دیدن میکنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*