اخبار سایت
در زندگی وقتی کاری برای انجام یا چیزی برای عشق ورزیدن یا بارقه ای برای امیدوار بودن داشتید ، آن گاه بدانید فرد شادی خواهید بود - ارسطو
خانه / سیستم های عامل / آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز ۷
آموزش تغییر نشانگر موس در ویندوز 7 - کاور

آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز ۷

سلام. شاید شما هم از شکل و اندازه نشانگر موس خود خسته شده اید یا به نظرتان نشانگر موس بزرگ یا کوچک می آید! در اینجا ما با آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز 7 در خدمت شما هستیم.

به طور پیشفرض محل نگه داری نشانگرهای موس در ویندوز، مسیر “C:\Windows\Cursors” میباشد. شما با مراجعه به این پوشه میتوانید نشانگرهای خود را مشاهده کنید و یا نشانگرهایی را که از اینترنت دریافت کرده اید ، در این پوشه قرار دهید تا نشانگر جدید را به لیست نشانگر های ویندوز شما اضافه شوند. قابل ذکر است که فرمت نشانگرهای ثابت cur. و فرمت نشانگر های متحرک با فرمت ani. در ویندوز میباشند.

با استفاده از این آموزش به راحتی میتوانید نشانگر موس خود را عوض کنید.

چگونگی تغییر نشانگر موس در ویندوز 7

برای این کار باید برنامه Personalize ویندوز را باز کنید. برای دسترسی سریع به این برنامه بر روی منوی استارت ویندوز کلیک کنید و در فیلد جستجو پایینی منوی Start عبارت Personalize را تایپ کنید.

آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز 7 - عکس 1

حالا از نتایج نمایش داده شده Personalize your computer را انتخاب کنید

آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز 7 - عکس دوم

حال در قسمت سمت چپ پنجره باز شده بر روی نوشته “Change mouse pointers” کلیک کنید تا پنجره Mouse Properties باز شود.

آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز 7 - عکس سوم

در قسمت Customize میتوانید شکل نشانگر موس خود را در موقعیت های مختلف مشاهده کنید، مثلا حالت Normal حالت عادی موس، Busy حالت مشغول به کار، Text Select حالت انتخابی متن و Link Select حالتی است که نشانگر را بر روی لینکی در مرورگر خود میبرید.

آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز 7 - عکس چهارم

برای تغییر این حالات کافیست بر روی هر کدام 2 بار کلیک کرده و از پنجره باز شده یک نشانگر را انتخاب کنید

آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز 7 - عکس پنجم

همچنین از قسمت Scheme میتوانید پک نشانگر موجود در سیستم را بیابید و از آن استفده کنید. با انتخاب هر یک از این گزینه ها، پک نشانگرهای آن گزینه مورد انتخاب قرار گرفته و نشانگر موس شما در هر قسمت به طور کلی عوض میشود.

آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز 7 - عکس ششم

در صورتی که شکل نشانگر مورد علاقه شما در ویندوز موجود نبود میتوانید نشانگر های جدیدی از اینترنت دانلود کرده و نصب کنید یا فایلهای نشانگر موس جدید را در پوشه C:\windows\pointer کپی کنید تا نشانگر های جدیدی به لیست شما افزوده شود.

تغییر اندازه نشانگر پیشفرض موس در ویندوز 7

برای تغییر اندازه نشانگر پیشفرض ویندوز 7 کافیست از بخش “Scheme” و از منوی آبشاری آن Aero Windows را بر روی Large (بزرگ) یا Extra large (خیلی بزرگ) قرار دهید تا اندازه نشانگر موس شما بزرگ تر شود. (همانند تصویر زیر)

آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز 7 - عکس هفتم

نحوه حذف پک نشانگر موس

به طور پیشفرض چند پک نشانگر موس در ویندوز 7  وجود دارد که میتوانید با توجه به سلیقه خودتان یکی از آن ها را انتخاب کنید. برای حذف پکی از این پک ها کافیست بر روی نوشته Delete کنار آن کلیک کنید تا پک مورد نظر حذف شود. البته توجه داشته باشید شما نمیتوانید پک های پیشفرض ویندوز را پاک کنید، شما فقط میتوانید پک هایی که خودتان نصب کردید را حذف کنید!

آموزش سفارشی سازی نشانگر موس در ویندوز 7 - عکس هشتم

امیدوارم از این آموزش استفاده کرده باشید.

بدرود و موفق باشید.

درباره محمدرضا مقدم

خوشحالم که از وب سایت آموزشی دیجیتال آرت دیدن میکنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*