اخبار سایت
در بین تمامی مردم تنها عقل است که عادلانه تقسیم شده، زیرا همه فکر می کنند به اندازه کافی عاقلند - رنه دکارت
خانه / نرم افزارهاي كاربردي / Microsoft Office / آموزش گام به گام microsoft office word 2007 (قسمت چهاردهم)

آموزش گام به گام microsoft office word 2007 (قسمت چهاردهم)

درود بر شما همراهان گرامی. در این آموزش که قسمت آخر از مجموعه آموزش گام به گام ورد 2007 خواهد بود در خدمت شما عزیزان هستم با شخصی سازی محیط برنامه ورد ۲۰۰۷ امیدوارم تا پایان آموزش همراه ما باشید .

آنچه در این آموزش میخوانید:

1- تغییرات عمومی (popular)
2- تغییرات نمایش (Display)
3- تصحیح (Proofing)
4- ذخیره سازی (save)
5- تنظیمات پیشرفته  (Advanced)
6- سفارشی سازی نوار ابزار دسترسی سریع (Quick Access Toolbar Customize)

در ادامه در مورد هر کدام از این سرفصل ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

برنامه ورد ۲۰۰۷ امکانات زیادی را برای شما فراهم آورده و طیف گسترده ایی از گزینه ها را در اختیار شما قرار میدهد تا شما بتوانید محیط این برنامه را به صورت شکل دلخواه کاری خود درآورید. برای استفاده از این امکانات ابتدا باید به Microsoft Office Button مراجعه کنید و سپس گزینه Word Options را انتخاب کنید.

crosoftofficeword-14-1

در پنجره باز شده، در سمت چپ عناوین اصلی تغییرات و در سمت راست گزینه هایی که تغییر داده میشوند نمایش داده میشود.

microsoftofficeword-14-2

در کادر عناوین شش عنوان اصلی شخصی سازی وجود دارد که با کلیک بر روی هر یک از آنها میتوانید گزینه های زیر مجموعه آن را مشاهده و تغییر دهید.

1- تغییرات عمومی (popular)

این سربرگ شامل دو دسته بندی کلی در کادر سمت راست میباشد.

microsoftofficeword-14-3

گزینه هایی که در گروه اول قرار گرفته اند شما را برای شخصی سازی نوار ابزار کوچک بر نامه و همچنین تغییر رنگ محیطی برنامه (عوض کردن پوسته برنامه) کمک میکنند.

microsoftofficeword-14-4

با استفاده ار گزینه های موجود در گروه دوم میتوانید به تغییر زبان پیش فرض برنامه بپردازید وبرای برنامه ورد نام کابری جدید تعریف کنید.

microsoftofficeword-14-5

2- تغییرات نمایش (Display)

توسط گزینه های موجود در زیر مجموعه این سربرگ میتوانید  به تغییرات در سند در زمان نمایش و یا چاپ سند بپردازید. همچنین توسط این گزینه ها میتوانید انتخاب کنید که برخی از عناصر و گزینه ها در زمان نمایش سند، نمایش داده شوند و یا خیر.

microsoftofficeword-14-6

همچنین میتوانید انتخاب نمایید که در زمان چاپ سند نوشته هایی را که در متن مخفی کرده اید چاپ شوند و یا خیر.

3- تصحیح (Proofing)

این قابلیت اجازه می دهد تا هنگام بررسی و تصحیح متن های سند اعمال مشخصی را نیز به آن اضافه یا از آن چشم پوشی کنید. به طور مثال با انتخاب تیک گزینه اول ignore words in uppercase در واقع به نرم افزار میگویید هنگام تصحیح متنهای موجود از کلماتی که با حروف بزرگ نوشته شده اند چشم پوشی کن

microsoftofficeword-14-7

4- ذخیره سازی (save)

این گزینه به شما امکان ذخیره سازی سند، امکان تعیین نام سند با نام پیش فرض ، زمان ذخیره سازی خودکار، گرفتن نسخه پشتیبانی خودکار از سند در زمان های تعیین شده را می دهد.

microsoftofficeword-14-8

5- تنظیمات پیشرفته  (Advanced)
بوسیله این گزینه می توانید تنظیمات پیشرفته ای برای ویرایش، کپی و چسباندن، چاپ، نمایش، ذخیره سازی و دیگر تنظیمات کلی متن و سند را مشخص نمایید.

microsoftofficeword-14-9

6- سفارشی سازی نوار ابزار دسترسی سریع (Quick Access Toolbar Customize)

microsoftofficeword-14-10

به کمک این گزینه شما میتوانید به قسمت نوار ابزار دسترسی سریع یا Quick Access Toolbar (که بطور پیش فرض شامل گزینه های save,undo,redo می باشد) گزینه های دیگری که مورد نظرتان است را نیز اضافه نمایید تا دسترسی شما به این گزینه ها آسان تر شود. در پنجره ای که باز شده دو کادر نمایان میگردد.در کادر سمت چپ گزینه هایی را که می توانید اضافه نمایید و در سمت راستی گزینه های منتخب شما نمایش داده میشوند.پس از انتخاب موارد مورد نظر که ما دو مورد را در شکل انتخاب کرده ایم با کلیک بر دکمه Add آنها را در پنجره سمت راست رویت خواهید کرد وسپس با کلیک بر روی گزینه Ok موارد منتخب به نوارابزار دسترسی سریع شما افزوده خواهند شد.

microsoftofficeword-14-11

اگر خواستید یک و یا چند گزینه را که قبلا انتخاب کرده بودید را از Quick Access Toolbar حذف نمایید به ترتیب گفته شده به این بخش مراجعه کنید و پس از انتخاب مواردی که باید حذف شوند در پنجره سمت راست بر روی گزینه Remove کلیک نمایید.

microsoftofficeword-14-12

پس از انتخاب ابزار های جدید، این آیتم ها به Quick Access Toolbar افزوده خواهند شد.

امیدوارم این آموزش مورد استفاده شما قرار گیرد.

همانطور که در گام آغازین آموزش گام به گام ورد به شما عزیزان گفته شد، در این سری آموزشها سعی شده تا به موضوعاتی رسیدگی شود که بیشترین کاربرد را دراستفاده از برنامه ورد برای شما خواهند داشت. به امید خداوند از این پس به مسایل تکمیلی و توضیحات بیشتری از قابلیت های برنامه در قالب مطالب اختصاصی در خدمت شما دوستان گرامی خواهیم بود. امید آن دارم که از این دوره آموزشی راضی بوده باشید.

به امید دیدار مجدد شما دوستان عزیز از همین وب سایت آموزشی، موفق باشید و بدرود.

برای آشنایی با اصطلاحات و آموزش های گام های قبل اینجا کلیک کنید.

درباره عليرضا مقدم

امیدوارم از آموزش هایی که اینجانب به عنوان یکی از آموزش دهندگان گروه آموزشی هنردیجیتال برای شما دوستان عزیز منتشر کرده ام بهره لازم را ببرید. با تشکر، علیرضا مقدم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*