اخبار سایت
تمام محبت خود را به یكباره برای دوستت ظاهر مكن؛ زیرا هر وقت اندك تغییری مشاهده كرد تو را دشمن می پندارد - سقراط
خانه / نرم افزارهاي كاربردي / Microsoft Office / Excel / آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل
آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-کاور

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل

درود بر تمامی دوستان گرامی. در این آموزش خدمت شما عزیزان هستم با آموزش اضافه کردن ماشین حساب به محیط اکسل 2013 که امیدوارم این آموزش کاربردی مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

نکته : این آموزش در اکسل 2010 و 2013 کاربرد دارد.

مقدمه :

اگرچه برنامه اکسل یک نرم افزار محاسباتی است و از قابلیت های بسیار مهم بسیار مهم این نرم افزار فرمول نویسی میباشد و انجام محاسبات توسط خود برنامه اکسل صورت خواهد گرفت، اما گاهی شما این نیاز را احساس خواهید کرد که برای انجام حساب های کوچک ریاضی بدون استفاده از فرمول به ماشین حساب ویندوز مراجعه کنید و پس از پیمودن مسیر قرارگیری ماشین حساب در ویندوز آن را باز کرده و از آن استفاده کنید. در این آموزش قصد دارم به شما بگویم که چگونه میتوانید ماشین حساب ویندوز را در محیط اکسل داشته باشید تا با صرف کمترین زمان و بدون ترک محیط اکسل به آن دسترسی پیدا کنید.

با من همراه باشید با :

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل

برای این کار ابتدا برنامه اکسل را باز کنید. سپس بر روی فلش کوچکی که در سمت راست نوار ابزار دسترسی سریع قرار گرفته است کلیک کنید تا منوی کشویی زیر مجموعه های آن باز شود.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-1

حال از کادر باز شده، همانطور که در تصویر پایین مشاهده میکنید گزینه …More Commands را انتخاب نمایید.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-2

با باز شدن پنجره مربوط به تنظیمات نوار ابزار دسترسی سریع (Quick Access Toolbar) و در قسمت بالای این پنجره با گزینه ای با عنوان : Choose commands from مواجه خواهید شد. دز قسمت زیر این گزینه فیلدی قرار گرفته است که شما باید بر روی فلش کوچک کناری این فیلد کلیک کرده و با باز شدن کادر کشویی زیر مجموعه های آن گزینه Commands Note in the Ribbon را انتخاب کنید.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-3

در پنجره زیرین این فیلد، لیستی از برنامه های موجود در محیط انتخابی به همراه آیکون های آنها نمایش داده خواهد شد. حال شما باید از این کادر ماشین حساب (Calculator) را یافته و با کلیک بر روی آن، آن را در وضعیت انتخابی قرار دهید. در نهایت بر روی گزینه Add کلیک کنید.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-4

با انجام این کار آیکون و نام برنامه در کادر سمت راست ظاهر خواهد شد که این نشانه ای از انجام موفقیت آمیز عمل قرار گیری ماشین حساب ویندوز در نوار ابزار دسترسی سریع (Quick Access Toolbar) نرم افزار اکسل خواهد بود. حال با کلیک نهایی بر روی دکمه OK (که در پایین این پنجره قرار گرفته است) کار به پایان خواهد رسید.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-5

پس از انجام این مراحل، ایکون ماشین حساب (Calculator) در نوار ابزار دسترسی سریع گنجانده خواهد شد که در تصویر زیر آن را مشاهده میکند.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-6

کافیست که در مواقع نیاز بروی این آیکون کلیک کرده تا براحتی و بدون خارج شدن از محیط برنامه ، ماشین حساب ویندوز در اختیاز شما قرار گیرد.

آموزش اضافه کردن ماشین حساب ویندوز به محیط اکسل-2013-7

امیدوارم از این آموزش نهایت بهره را برده باشید. تا آموزشی دیگر که باز هم در خدمت شما عزیزان خواهم بود، بدرود و موفق باشید.

درباره عليرضا مقدم

امیدوارم از آموزش هایی که اینجانب به عنوان یکی از آموزش دهندگان گروه آموزشی هنردیجیتال برای شما دوستان عزیز منتشر کرده ام بهره لازم را ببرید. با تشکر، علیرضا مقدم

۲ دیدگاه

  1. در اکسل ۲۰۰۷ امتحان کردم و جواب داد

  2. ممنون بابت راهنماییتون.
    موفق باشید…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*