اخبار سایت
به راهت ادامه بده ! اگر قرار باشد بایستی و به طرف هر سگی که واق واق میکند سنگ پرتاب کنی هرگز به مقصد نمیرسی... - لورنس استرن
خانه / آموزش های کاربردی / آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین (Line)
آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-کاور

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین (Line)

درود بر شما همراهان گرامی. در این آموزش که با عنوان آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین (Line) منتشر شده است قصد داریم به بررسی چگونگی رجیستر در سرویس لاین، با استفاده از نرم افزار اندرویدی این شبکه نماییم. با ما همراه باشید.

مقدمه: امروزه شبکه های اجتماعی برای جذب کاربران امکانات بسیار زیادی را در اختیار کاربران خود قرار میدهند و یکی از این شبکه ها که امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است استفاده از خدمات سرویس اینترنتی لاین میباشد. مراحل ریجیستر (ثبت نام و یا عضویت) در این وب سایت از طریق نرم افزارهای آن میباشد که برای سیستم عامل های مختلفی از جمله اندروید، ویندوز، ios و …. ارئه شده است. کاربران از طریق این نرم افزار و پس از عضویت و ثبت نام در سامانه آن میتوانند از خدماتی چون ارسال رایگان پیام، تماس های رایگان، ارسال فایل های ویدیویی، فایل های صوتی، تصاویر و… برای  افرادعضو این سرویس بهره مند گردند. اگر قصد ثبت نام و عضویت در این وب سایت را دارید با ما همراه باشید.

آنچه در این آموزش میخوانید:

عضویت و ثبت نام در لاین
راهنمای استفاده از برنامه Line
اضافه کردن دوستان به لیست
چگونگی گفت گوی متنی (چت) در لاین
چگونگی ارسال فیل صوتی، ویدئو، عکس و لوکیشن
چگونگی برقراری تماس در لاین
منع کردن (بلاک کردن) و مخفی کردن افراد در لاین
و…

عضویت و ثبت نام در لاین

در ابتدا برنامه Line را از اینترنت دانلود کرده و بر روی دستگاه خود نصب کنید. پس از پایان مراحل نصب (که بدلیل سادگی از توضیح آن اجتناب شده است) اقدام به باز کردن برنامه Line نمایید. برای این کار پس از نصب کامل برنامه بر روی دکمه Open کلیک کنید.

سپس با صفحه زیر مواجه خواهید شد. از این صفحه گزینه New Users را انتخاب نمایید.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-1

حال با صفحه زیر با عنوان Registration مواجه خواهید شد که در کادر اول بصورت خودکار نام کشور ایران درج شده است (1). در کادر دوم باید شماره خود را وارد کنید (2).

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-2

درنهایت گزینه Next را لمس کرده (3) تا به مرحله بعد راه یابید.

در ادامه با صفحه زیر روبرو خواهید شد که صفحه مربوز به حریم شخصی و قوانین و مقررات استفاده از لاین میباشد (توصیه ما به شما خواندن این قوانین و مقررات است). در نهایت، در صورتی که شرایط و قوانین را قبول دارید گزینه Agree with Terms and Verify را انتخاب کنید.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-3

اکنون در پنجره ای کوچک صحت شماره تلفن وارد شده از شما سوال خواهد شد و در صورتی که شماره وارد کرده صحیح باشد بر روی گزینه OK لمس کرده تا کد ریجیستر به شماره شما ارسال گردد.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-4

این کد پس از مدت زمان کوتاهی ارسال گشته و بصورت خودکار در فیلد مربوط به خود جای میگیرد و برنامه بصورت خودکار اقدام به بارگذاری و ریجیستر نمودن برنامه و شماره با سایت Line خواهد نمود.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-5

نکته: در صورتی که کد بصورت خودکار در کادر مربوط وارد نشد، پس از دریافت کد ریجیستری آن را بصورت دستی وارد فیلد مربوط به آن نمایید و گزینه Next را انتخاب نمایید.

حال صفحه زیر برای شما بارگذاری خواهد شد که دو گزینه برای اضافه کردن خودکار دوستانتان که در لاین عضو هستن، به لیست شماره های شما میباشد. این دو گزینه در حالت فعال (تیک دار) هستند. برای ادامه مرحله و تایید اضافه سازی دوستان، کافیست گزینه Ok را لمس نمایید.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-6

در ادامه مراحل عضویت صفحه زیر باز خواهد شد که از شما درخواست وارد کردن نامتان را خواهد نمود (1) که این نام نباید از بیست کارکتر تجاوز نماید. در صورتی که قصد دارید بر روی اکانت خود تصویر شخصی خود و یا … را قرار دهید بر روی کادر تصویر (2) کلیک کنید تا پس از طی کردن مراحل انتخاب تصویر بر روی اکانتتان قرار گیرد. سپس گزینه Register را انتخاب کنید (3) تا فرایند عضویت در سرویس لاین کامل گردد.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-7

پس از بارگذاری اطلاعات با صفحه و اطلاعات زیر روبرو خواهید شد که صفحه ای برای ریجیستر نمودن آدرس ایمیل شما میباشد.

line-free-call-message-registration-8

وارد کردن آدرس ایمیل ضرورت چندانی ندارد و برای استفاده از سرویس های بیشتر لاین میباشد. در صورتی که قصد ندارید تا ایمیل خود را ریجیستر کنید، گزینه Register Later را انتخاب کنید (1). در صورتی که قصد ریجیستر کردن آدرس ایمیل به اکانت خود را دارید، در فیلد مربوط به گزینه E-mail address آدرس ایمیل معتبری از خود را وارد کنید(2). سپس در کادر اول گزینه Password، یک رمز عبور وارد کنید و در کادر دوم رمز عبور را دوباره وارد کرده و گزینه !Register now را لمس کنید.

اکنون کدی به ایمیل شما ارسال شده است. این کد را در کادر زیر که در صفحه ای جدید در دسترس قرار خواهد گرفت وارد کنید و گزینه Register را لمس کنید.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-9

حال با پیغام موفقیت آمیز بودن ریجیستر ایمیل مواجه خواهید شد، گزینه Ok را لمس کنید. با این کار مراحل عضویت در لاین کامل شده است و از این پس میتوانید وارد برنامه شده و از امکاناتی که در نظر دارید استفاده نمایید.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-10

راهنمای استفاده از برنامه Line

پس از عضویت در سرویس لاین و وارد شدن به محیط برنامه با صفحه زیر مواجه خواهید شد. در این صفحه چهار سربرگ اصلی وجود دارد.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-11

سربرگ Friends: اولین سربرگ از سمت چپ (که در تصویر زیر انتخاب شده است و گزینه های آن در حال نمایش میباشند) سربرگ Friends میباشد. با انتهاب این سربرگ و در صفحه مربوط به آن به لیست دوستانتان که در لاین عضو هستند دسترسی خواهید داشت.

توجه داشته باشید که این لیست از شماره های ذخیره شده در دستگاه شما میباشد (1) و دوستانی که نام آنها ذخیره شده و در لاین عضو هستند در آن (ناحیه Friends) به نمایش در خواهند آمد. در قسمت بالای این صفحه فیلد جستجویی قرار داده شده (2) تا بتوانید با وارد کردن نام فرد مورد نیاز خود، در صورت عضویت وی در لاین نام آن را براحتی بیابید. در پایین این فیلد ناحیه ای با نام Profile قرار دارد که در زیر آن نام انتخابی حساب شما درج شده است (3). با لمس نام کاربری خود با صفحه زیر مواجه خواهید شد.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-12

با انتخاب گزینه Edite Profile میتوانید پروفایل خود را ویرایش کنید و حتی تصویری را برای آن انتخاب نمایید. با انتخاب گزینه Home به صفحه شخصی اکانت خود راه خواهید یافت.

سربرگ Chats: با انتخاب این گزینه به صفحه گفت و گوهای خود با دوستانتان راه خواهید یافت.

سربرگ TimeLine: با انتخاب این سربرگ میتوانید تاریخچه اکانتها را مشاهده نمایید.

سربرگ More: این سربرگ به عنوان یکی از سربرگ های پرکاربرد معرفی خواهد شد که گزینه های بسیار زیاد در زیر مجموعه آن قرار گرفته اند. در اینجا به شرح پرکاربرد ترین این گزینه ها خواهیم پرداخت.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-13

Add Friends: با انتخاب این گزینه میتوانید دوستانی که شما را از طریق شماره یافته و به لیست دوستان خود اضافه کرده اند را یافته و با انتخاب گزینه Add آنها را به لیست خود اضافه نمایید(1). همچنین در این قسمت با انتخاب گزینه Create a Group میتوانید نسبت به ساخت گروهی جدید اقدام نمایید(2).

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-19

Settings: با انتخاب این گزینه پنجره زیر برای شما نمایش داده خواهد شد. در این صفحه نیز پرکاربرد ترین گزینه ها عباتند از:

Profile: با انتخاب این گزینه میتوانید به اطلاعات پروفایل (حساب کاربری) خود در لاین دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز اطلاعات دلخواه خود را تغییر داده و حتی برای پروفایل خود نیز تصویری انتخاب، بارگذاری و بر روی حساب کاربری خود قرار دهید.

Accounts: با انتخاب این گزینه میتوانید اکانت فیسبوک خود را نیز به لاین بیفزایید. همچنین میتوانید در صورتی که قبلا ایمیل خود را به اکانت لاین ریجیستر نکرده اید، این کار را از طریق این بخش انجام دهید.

Themes: با استفاده از این گزینه میتوانید نسبت به تغییر تم برنامه لاین خود اقدام نمایید.

Friends: انتخاب این گزینه صفحه ای جدید از زیر مجموعه ها را در اختیار شما قرار خواهد داد. مهمترین این گزینه ها عبارتند از:

میتوانید با تیک دار کردن و یا برداشتن تیک گزینه Auto Add Friends اضافه کردن خودکار دوستان را فعال و یا غیر فعال نمایید. همچنین میتوانید در صورتی که فرد و یا افرادی را مخفی کرده اید، با استفاده از گزینه Hidden User لیست این افراد را مشاهده نمایید. با انتخاب گزینه Block User، در صورتی که قبلا افرادی را در منع کرده اید (بلاک کرده اید) لیست آنها را مشاهده نمایید.

Privacy: با انتخاب این گزینه، مجموعه ای از گزینه های زیر مجموعه در دسترس شما قرار خواهند گرفت. مهمترین گزینه ها عبارتند از:

با استفاده از گزینه Passcode Lock میتوانید برای برنامه لاین خود رمز عبور تعیین نمایید. با استفاده از گزینه Change Passcode در صورتی که قبلا برای برنامه لاین خود رمز عبور تعریف کرده اید، میتوانید نسبت به تغییر آن اقدام نمایید.  با انتخاب گزینه Clear Chat History میتوانید لیست گفت و گوهای (چت) خود را حذف نمایید.

Profile: با انتخاب این گزینه نیز میتوانید به اطلاعات پروفایل (حساب کاربری) خود در لاین دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز اطلاعات دلخواه خود را تغییر داده و حتی برای پروفایل خود نیز تصویری انتخاب، بارگذاری و بر روی حساب کاربری خود قرار دهید.

Games: با استفاده از این گزینه میتوانید به بازی های ارائه شده از سوی سرویس لاین دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز بازی مورد نظر خود را دانلود کنید.

چگونگی گفت گوی متنی (چت) در لاین

برای این کار به لیست دوستان عضو در لاین مراجعه نمایید. پس از لمس بر روی نام فرد مورد نطر و اندکی مکث، پنجره زیر باز خواهد شد.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-14

از این پنجره گزینه Chat را انتخاب نمایید تا به صفحه گفت و گو (ارسال پیغام) راه یابید.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-15

حال در کادری که در پایین صفحه قرار دارد متن خود را نوشته و با کلیک بر روی آیکون گوشی تلفن آن را ارسال نمایید.

چگونگی ارسال فیل صوتی، ویدئو، عکس و لوکیشن

برای ارسال هرکدام از موارد ذکر شده در بالا ابتدا مسیر گفت و گوی متنی که توضیح داده شده، را طی کنید. حال بر روی آیکون + که در کنار کادر متن قرار داده شده است لمس (انتخاب) کنید.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-16

حال گزینه های ارسال موارد مالتی مدیا در اختیار شما قرار خواهند گرفت.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-17

چگونگی برقراری تماس در لاین

برای این کار  باز هم بر روی نام فرد مورد نظر لمس کرده و اندکی مکث نمایید. حال از این پنجره گزینه Free Call را انتخاب نمایید. تا تماس شما با فرد منتخب برقرار گردد.

منع کردن (بلاک کردن) و مخفی کردن افراد در لاین

برای بلاک و مخفی کردن افراد مورد نظر ابتدا به سربرگ Friends بروید. حال نام فرد مورد نظر را پیدا کنید و روی نام فرد لمس کرده و اندکی مکث کنید تا پنجره گزینه ها باز شود. حال از این پنجره برای بلاک کردن افراد بر روی گزینه Block و برای مخفی کردن فرد گزینه Hide را انتخاب نمایید.

آموزش ثبت نام،عضویت و استفاده از نرم افزار لاین-18

امیدوارم این آموزش مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد. تا آموزشی دیگر که باز هم در خدمت شما عزیزان خواهم بود، بدرود و موفق باشید.

درباره عليرضا مقدم

امیدوارم از آموزش هایی که اینجانب به عنوان یکی از آموزش دهندگان گروه آموزشی هنردیجیتال برای شما دوستان عزیز منتشر کرده ام بهره لازم را ببرید. با تشکر، علیرضا مقدم

۱۲۱ دیدگاه

 1. سلام. تو لاین هم میشه بدون داشتن شماره تلفن,از طریق نام کاربری,کسی رو پیدا کنیم؟

 2. تا چند ثانیه میتونیم کلیپ سند کنیم؟
  من کلیپی که از خود لاین دان کردم رو نمیتونم دوباره تو لاین سندش کنم مجبور شدم فیلم رو کات کنم و بفرستم

 3. سلام
  من برنامهء لاین رو داشتم با دو اکانت
  اولی شماره و آیدی و ایمیل رو به طور کامل ثبت شده
  دومی فقط شماره داشتم
  الان گوشیم رو عوض کردم
  لاین دومی رو فعال کردم ولی هیچ کدوم پستام و همچنین فرندام رو ندارم
  میخوام بدونم میشه که اونها رو داشته باشم یا نه
  و اینکه آیا اکانت اولم هم با چنین اوضاعی مواجه میشه اگه بخوام فعالش کنم یا نه
  لطفا راهنماییم کنید. ممنون میشم!

 4. اگه بخوایم تعداد پیام های هر فرد توی ی گروه لاینی رو حساب کنیم باید چیکار کنیم؟

 5. چگونه آ نلاین مخاطبین لاین رو مشاهده کنیم

 6. سلام توی لاین مثل واتس اپ میشه فهمید افراد آنلاین هستن؟میشه فهمید آخرین بازدیدشون کی بوده؟

  • سلام توی لاین همانند تلگرام میشه فهمید افراد آنلاین هستن؟میشه فهمید آخرین بازدیدشون کی بوده؟

 7. سلام، توی قسمت ریکامندیشن من، چند نفر ناشناس اومده که ادد بای فون نامبر نوشته.. اما من شماره ی اونا رو ندارم… خواستم بدونم ممکنه آی دی من بطور خودکار توی لیست اونا باشه؟؟؟ اونا میتونن پست ها و عکس پروفایل منو ببینم؟؟
  گزینه ی add automatically friends هم غیز فعاله. ممنون از جوابتون

 8. چرا موقع ثبت نام اوکی میزنم ارور میده

 9. سلام
  چطور می شه فرندایی ک لایک نمی کنن از بقیه جدا و بلاک کرد؟
  با تشکر

 10. سلام من برنامه ی لاین رو نصب کردم ولی اصلا این مراحل برام نیومد فقط شماره م رو وارد کردم و کد برام ارسال شد و وارد لاین شدم مشکل از چیه؟؟؟

 11. باسلام من گوشی خودم راعوض کردم چطوری به صفحه خودم درلاین برگردم یه راهنمایی میخواستم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*