اخبار سایت
سعادتمند كسی است كه از هر اشتباه و خطایی كه از او سر می زند، تجربه ای جدید به دست آورد - سقراط
خانه / آموزش های کاربردی / جلوگیری از اجرای خودکار حافظه های جانبی در ویندوز ۸ و ۸.۱

جلوگیری از اجرای خودکار حافظه های جانبی در ویندوز ۸ و ۸.۱

یکی از مواردی که در ویندوز 8 و 8.1 گاهی به یک قابلیت و گاهی به یک مشکل بدل شده است اجرای خودکار حافظه های جانبی اعم از فلش موری (کول دیسک) ها، هارد اکسترنال، انواع مموری و… میباشد. شاید شما نیز گاهی از اجرای خودکار این حافظه ها پس از اتصال خسته شده باشید و قصد کرده باشید تا از اجرای خودکار آنها پس از اتصال جلوگیری کنید و در زمان دلخواه به باز کردن آنها بپردازید. در این آموزش قصد داریم تا به همراه شما عزیزان به بررسی چگونگی جلوگیری از اجرای خودکار حافظه ها بپردازیم. پس با ما همراه باشید با:

جلوگیری از اجرای خودکار حافظه های جانبی در ویندوز 8 و 8.1

در ایتدا باید به Control Panel  ویندوز خود بروید. برای این کار دو روش وجود دارد:

1- بر روی آیکون کنترل پنل ویندوز که در نوار زیری دسکتاپ (taskbar) وجود دارد کلیک کنید تا کنترل پنل باز گردد.

جلوگیری از اجرای خودکار حافظه های جانبی در ویندوز 8-01

2- اگر آیکون کنترل پنل سیستم عامل در این ناحیه قرار نداشت، ابتدا چرم بار ویندوز را باز کنید. همانطور که میدانید این کار با بردن فلش ماوس به گوشه پایین سمت راست دسکتاپ انجام میگیرد. سپس با باز شدن چرم بار ویندوز در قسمت جستجو (Search) کلیک کنید.

جلوگیری از اجرای خودکار حافظه های جانبی در ویندوز 8-02

با باز شدن فیلد آن عبارت Control Panel را وارد و جستجو کنید. در این وضعیت آیکون کنترل پنل در زیر فیلد جستجو نمایش داده خواهد شد. بر روی ایکون آن کلیک کنید تا وارد این بخش شوید.

در نهایت پس از باز کردن کنترل پنل با پنجره آن و گزینه های موجود در آن مواجه خواهید شد.

نکته: در بخش جستجو در چرم بار میتوانید عبارت Auto Play را جستجو کرده و مستقیما این گزینه را باز کنید و وارد آن شوید. اما ما برای آشنایی بیشتر شما با بخش Control Panel و گزینه های آن و همچنین مسیر اصلی از کنترل پنل استفاده خواهیم کرد.

نحوه نمایش گزینه ها را بر روی Large Icon  قرار دهید. سپس با باز شدن گزینه های بیشتر گزینه Auto Play را بیابید. بر روی این گزینه کلیک کنید تا وارد گزینه های بیشتر و تنظیمات آن گردید.

جلوگیری از اجرای خودکار حافظه های جانبی در ویندوز 8-03

در قسمت بالای این پنجره ناحیه ای با عنوان Choose What Happens When You Insert each Type of media or Device قرار دارد که در زیر آن گزینه Use AutoPlay for media and device قرار داده شده است. اگر قبلا در زمان اتصال حافظه های جانبی بصورت خودکار اجرا میشدند، حتما این گزینه تیک دار است. برای غیر فعال شدن اجرای خودکار تیک این گزینه را بردارید.

جلوگیری از اجرای خودکار حافظه های جانبی در ویندوز 8-04

در نهایت بر روی دکمه Save که در زیر این پنجره قرار دارد کلیک کرده، و تنظیمات انجام شده را ذخیره از از این بخش بیرون بروید.

حال یک حافظه جانبی را به دستگاه خود وارد کنید. در این صورت مشاهده خواهید کرد که دیگر عملیات اجرای خودکار آن انجام نمیگیرد و برای دسترسی به محتویات آن باید از طریق My Computer اقدام کنید.

امیدارم این آموزش مورد توجه شما قرار گرفته باشد، تا آموزشی دیگر که از وب سایت دیجیتال آرت در خدمت شما خواهیم بود، بدرود و پیروز باشید.

درباره عليرضا مقدم

امیدوارم از آموزش هایی که اینجانب به عنوان یکی از آموزش دهندگان گروه آموزشی هنردیجیتال برای شما دوستان عزیز منتشر کرده ام بهره لازم را ببرید. با تشکر، علیرضا مقدم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*