اخبار سایت
سواد از طریق خواندن به دست نمی آید، بلکه در اثر اندیشیدن به آنچه مطالعه کردیم حاصل می شود - کارل هیلتی
خانه / سیستم های عامل / حذف مستقیم و سریع فایل ها در ویندوز بدون انتقال به Recycle Bin

حذف مستقیم و سریع فایل ها در ویندوز بدون انتقال به Recycle Bin

شما نیز ممکن است یکی از کاربران حرفه ای ویندوز باشید و روزانه با هزاران فایل در محیط ویندوز سرو کار داشته و به ایجاد یا حذف تعداد زیادی از آن ها بپردازید. قطعا با وجود کارهای فراوان و با توجه به اهمیت زمان، نیاز به راه های ساده و سریعتری برای انجام کار ها خواهید داشت. یکی از این کار ها حذف برخی از فایل های اضافه خواهد بود. شاید به طور معمول یک یا چند فایل را با فشردن کلید Delete یا استفاده از راست کلیک ماوس حذف میکنید و در سطل زباله ویندوز (Recycle Bin) قرار میدهید. ولی آیا تا کنون به فکر سرعت بخشیدن به انجام این حرکت تکراری شده اید؟ اینک به توضیح دو روش حذف مستقیم و سریع فایل ها در محیط ویندوز خواهیم پرداخت.

روش اول: حذف کردن مستقیم بدون انتقال به Recycle Bin برای همه فایل ها

در این روش همانطور که از نام آن مشخص است، فایل ها به Recycle Bin انتقال داده نشده و بلافاصله پس از تایید برای همیشه حذف خواهند شد.

برای این کار، ابتدا بر روی آیکون Recycle Bin در دسکتاپ ویندوز کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.

Delete-Files-Without-Sending-to-Recycle-Bin-01

اکنون بر روی دکمه رادیویی کناری گزینه Do not move the files to the Recycle Bin کلیک کرده و آن را به حالت انتخاب در آورید. سپس برای ذخیره تغییرات بر روی OK کلیک کنید.

با انجام این تغییرات، از این به بعد تمامی فایل ها به صورت مستقیم و بدون انتقال به سطح زباله حذف خواهند شد. کافیست پس از اقدام به حذف یک یا چند فایل(با فشردن کلید Delete) گزینه Yes را انتخاب کنید تا برای همیشه فایل ها حذف شوند.

اگر گزینه Display Delete confirmation dialog تیک دار باشد پنجره Delete File یا Delete Multiple Items نمایش داده میشود در غیر این صورت فایل ها همان لحظه بدون هیچ اطلاعی برای همیشه خواهند شد.

Delete-Files-Without-Sending-to-Recycle-Bin-02

به یاد داشته باشید که در این روش امکان بازنگری برای فایل هایی که از این به بعد اقدام به حذف آن ها می کنید وجود نخواهد داشت و فایل های مورد نظر بلافاصله بعد از تایید شما حذف خواهند شد.

روش دوم: حذف کردن مستقیم فایل ها بدون انتقال به Recycle bin در مواقع مورد نیاز

شاید برای تمامی فایل ها به حذف سریع و مستقیم نیازی نداشته باشید، در این مواقع با استفاده از یک کلید ترکیبی میتوان فقط در مواقعی که لازم دانستید به حذف مستقیم فایل ها اقدام کنید.

برای این کار نیز کافیست فایل یا فایل های مورد نظر را به حالت انتخاب در آورده و با نگاه داشتن کلید Shift از صفحه کلید و فشردن کلید Delete اقدام به حذف آن ها نمایید.

با روش های گفته شده در این آموزش به راحتی میتوانید مقداری هر چند ناچیز در وقت خود صرفه جویی کرده و کارهای کامپیوتری خود را کمی سریعتر و حرفه ای تر انجام دهید.

درباره محمدرضا مقدم

خوشحالم که از وب سایت آموزشی دیجیتال آرت دیدن میکنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*