اخبار سایت
در بین تمامی مردم تنها عقل است که عادلانه تقسیم شده، زیرا همه فکر می کنند به اندازه کافی عاقلند - رنه دکارت
خانه / گرافيك / فتوشاپ / آموزش ویژه فتوشاپ » جلسه (۳) : آشنایی با محیط فتوشاپ

آموزش ویژه فتوشاپ » جلسه (۳) : آشنایی با محیط فتوشاپ

سلام بر شما همراهان گرامی!

با توجه به مطالب اولیه ای که حضور شما دوستان مطرح شد، امروز میخوایم وارد محیط فتوشاپ بشیم و درباره قسمت های اصلی نرم افزار بیشتر بدونیم. پس شروع می کنیم …

در اولین اجرای نرم افزار فتوشاپ و در نگاه اول به چندین پنجره برخورد می نمایید و ممکن است برایتان مبهم باشد که این امریست طبیعی! در این جلسه قصد بنده  معرفی پنجره ها و محیط کلی فتوشاپ می باشد.

J3-01

در اولین اجرای نرم افزار محیطی شبیه به محیط تصویر فوق می بینید.اکنون شما در محیط نرم افزار فتوشاپ قرار دارید. می خواهیم بصورت خلاصه به بررسی قسمت های مختلف آن بپردازیم.

J3-02

اولین قسمت که در تصویر فوق مشاهده می گردد، منوی اصلی برنامه می باشد که توسط آن می توانید دستورات مختلفی را به نرم افزار بدهید. لیستی از ابزارهای اصلی فتوشاپ را (در سمت چپ نرم افزار)مطابق تصویر زیر می بینید که در فصول بعدی به تشریح با آنها آشنا خواهید شد و کاربرد هر یک را فرا خواهید گرفت.

J3-03

زمانی که ابزاری را از لیست ابزارها انتخاب می کنید مشخصات آن ابزار در قسمت بالای نرم افزار ( که با خط قرمز نشان داده شده است) فعال می گردد :

J3-04

چنانچه بخواهید جعبه ابزار فتوشاپ را بطور دیگری نمایش دهیدبایستی بروی فلش کوچک که در تصویر زیر نشان داده شده کلیک کنید و همچنین برای برگشت به حالت اولیه مجددا بروی همان فلش کوچک کلیک نمایید :

J3-05

در ادامه می خواهیم به بررسی منوی اصلی برنامه که در اول آموزش بدان اشاره شد بپردازیم ، و تصایری را در برنامه فراخوانی کنیم، بروی منوی فایل کلیک کنید و سپس گزینه Open را کلیک نمایید :

J3-06

در پنجره باز شده شما میتوانید تصاویری را که میخواهید انتخاب و در برنامه باز کنید، برای انتخاب یک فایل کافیست بروی نام آن یک بار کلیک کرده و سپس دکمه Open را کلیک کنید(1) . همچنین برای انتخاب چندین فایل به طور همزمان شما میتوانید در روش اول با کشیدن موس و تشکیل یک کادر تصاویری که در درون کادر قرار میگیرند را باز نمایید (2) یا اینکه کلید Ctrl را نگه داشته و سپس تک تک تصاویر موردنظر را کلیک کرده و پس از انتخاب همه آنها دکمه Open را بزنید (3) :

J3-07

مشاهده می کنید تمامی فایل های مورد نظر در برنامه باز شده و بصورت برگه هایی که با کادر قرمز رنگ مشخص شده است نمایش داده شده اند. اگر روی عنوان هر فایل کلیک کنید آن فایل نمایش داده می شود و تیتر آن به رنگ خاکستری روشن (نسبت به سایر پنجره های فراخوانی شده) در می آید. همچنین شما میتوانید با کلید های ترکیبی Ctrl + Tab بین پنجره هایی که در برنامه باز کرده اید حرکت نمایید (روبه جلو) ، لازم به ذکر است چنانچه بخواهید عکس این عمل را انجام دهید یعنی حرکت رو به عقب در بین پنجره ها ، بایستی کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + Tab را بفشارید:

J3-08

خوب دوستان ! این جلسه چطور بود ؟ آیا تونستید با نرم افزار رابطه برقرار کنید ؟ امیدوارم که همینطور بوده باشه.

———————————————————————————

در جلسه بعدی به نخوه نمایش و ذخیره سازی فایل ها در فتوشاپ می پردازیم ، پس همراه ما باشید …

برای آشنایی و ارجاع به جلسات قبل و بعد این آموزش، اینجا کلیک کنید

درباره حسین رحیم پور

اینجانب حسین رحیم پور (رایـان گرافیــک) ، طــــراح گرافیک و فعــــال در تولیــد نرم افـــزارهای چند رسانه ای هستم ؛ امیدوارم بتونم در ارتقاء دانش شما دوستان علاقمند تاثیری هرچند اندک داشته باشم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*