اخبار سایت
به راهت ادامه بده ! اگر قرار باشد بایستی و به طرف هر سگی که واق واق میکند سنگ پرتاب کنی هرگز به مقصد نمیرسی... - لورنس استرن
خانه / نرم افزارهاي كاربردي / Microsoft Office / آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت ۲۰۱۳

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت ۲۰۱۳

درود بر تمامی همراهان گرامی . امروز نیز با یکی دیگر از آموزش های کاربردی در زمینه ارائه های پاورپوینت با عنوان آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013 در خدمت شما عزیزان هستم. با ما همراه باشید با :

مقدمه : شاید شما نیز پس از تدوین و ساخت یک ارائه پاورپوینت این نیاز را احساس کرده باشید که یک فایل صوتی یا آهنگی زیبا بر روی آن قرار دهید تا با گذشت اسلایدها این آهنگ پخش گردد. مثلا این امر در ساخت ارائه های معرفی محصولات، ارائه های تبلیغاتی و آلبوم های عکس بیشتر احساس خواهد شد. نگران نباشید، در این آموزش شما را با چگونگی انجام این کار آشنا خواهم کرد.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013

نکته : در این روش فایل صوتی انتخاب شده با توجه به تنظیماتی که انجام خواهید داد در تمامی اسلایدهای یک ارائه اجرا خواهد شد.

پس از پایان مراحل ساخت ارائه پاورپوینت از سربرگ Insert به کادر گروه Media بروید و از این کادر گروه بر روی گزینه Sound کلیک کنید.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-1

با کلیک بر روی فلش کوچک پایینی آیکون این گزینه، کادر زیر مجموعه های آن که شامل گزینه های دیگری میباشد باز خواهد شد. این گزینه ها عبارتند از :

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-2

…Online Audio : با انتخاب این گزینه و در صورت اتصال به اینترنت، جستجوی شما در سایت Office.Com برای یافتن کلیپ صوتی مورد نیازتان آغاز خواهد شد. بدین صورت که پنجره ای مانند تصویر زیر باز خواهد شد و شما باید در فیلد مربوط جستجو نام و یا نوع کلیپ صوتی مورد نظر خود را وارد نمایید.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-3

اکنون جستجو در سایت آغاز شده و نتیجه در همان پنجره و بصورت زیر نمایش داده میشود.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-4

حال کافیست که کلیپ مورد نظر خود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی دکمه Insert که در پایین این پنجره قرار دارد آن را وارد ارائه خود نمایید.

Audio on My PC : با انتخاب این گزینه پنجره جستجو در فایل های ذخیره شده در کامپیوتر شما باز میشود و با انتخاب فایل صوتی مناسب و تایید آن میتوانید این فایل را به ارایه خود وارد نمایید.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-5

Record Audio : با انتخاب این گزینه پنجره ای جدید باز خواهد شد که توسط گزینه های موجود در این پنجره میتوانید اقدام به ضبط صدای خود و یا دیگران کنید و از آن در ارایه پاورپوینت خود استفاده نمایید. تصویر زیر پنجره ضبط فایل صوتی را نمایش میدهد.

insert-mediaclip-on-presentation-powerpoint-2013-6

با تایید فایل انتخاب شده از سوی شما، آیکون کوچکی (مانند تصویر زیر) در اولین اسلاید نمایان میگردد که نشان دهنده وارد شدن کلیپ صوتی ذر ارائه میباشد.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-11

با وارد کردن فایل صوتی به ارائه و به یکی از روش های گفته شده در بالا، دو سربرگ جدید با نام های Format و PLAYBACK باز خواد شد. سربرگ FORMAT برای شخصی سازی و اعمال تغییرات بر روی ایکون فایل صوتی میباشد ، در این آموزش به جهت آشنایی بیشتر دوستان با این مقوله از توضیحات بیشتر در این باره اجتناب شده است. اما سربرگ کاربردی برای درج فایل صوتی سربرگ PLAYBACK میباشد که تصویر آن را در زیر مشاهده میکنید.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-7

در این سربرگ کادر گروه پرکاربردی با نام Audio Styles گنجانده شده است که دارای دو گزینه میباشد. گزینه No Style در حالت پیش فرض فعال میباشد و به شما اجازه شخصی سازی نحوه پخش فایل صوتی را خواهد داد که در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. اما دومین گزینه Play in Background میباشد که دارای سبکی آماده برای پخش فایل صوتی میباشد و برای انتخاب این سبک کافیست بر روی آن کلیک کنید تا این سبک برای پخش فایل صوتی شما انتخاب گردد. در ادامه با آشنایی با گزینه های شخصی سازی پخش فایل صوتی با این سبک نیز آشنا خواهید شد.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-8

در اینجا برخی از پر کاربرد ترین گزینه های موجود در این سربرگ که شما را برای شخصی سازی و ایجاد سبک پخش فایل صوتی کمک خواهند کرد را توضیح خواهم داد :

۱. Play : پیش نمایشی از فایل صوتی وارد شده به ارائه را اجرا خواهد کرد.

۲. Trim Audio : با استفاده از این گزینه قادر خواهید بود تا قسمتی خاص از فایل صوتی وارد شده را برای اجرا بر روی ارایه انتخاب نمایید.

3. Fade in : در جلوی این گزینه فیلدی قرار داده شده که با تنظیم زمان معینی از سوی شما، فایل صوتی انتخاب شده با حالت محو شدگی تا اجرای کامل، شروع به نواختن خواهد کرد.

4. Fade Out: با تنظیم زمان این گزینه که در فیلد مربوط به زمان انجام خواهد شد، قادر خواهید بود در زمان های معین و قابل انتخاب از سوی شما اجرای فایل صوتی (آهنگ) انتخاب شده برای ارائه با حالت محو شوندگی پایان یابد.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-9

5. Volume : با کلیک بر روی این گزینه، کادر زیر مجموعه های آن باز خواهد شد که شاما چهار گزینه Low (صدای پایین)، (صدای بالا) Medium، High (متوسط)، و mute (سکوت) میباشد که با انتخاب یکی از چهار گزینه ذکر شده، قادر خواهید بود تا میزان صدای اجرای فایل صوتی بر روی ارائه را تنظیم نمایید.

6. Start : با کلیک بر روی فلش کوچک کناری کادر، گزینه های زیرمجموعه آن باز خواهند شد. این گزینه ها عبارتند از :

 • Automatically : با انتخاب این گزینه فایل صوتی انتخاب شده در هنگام نمایش اسلاید بطور خود کار پخش خواهد شد
 • On Clicked : فایل انتخاب شده در صورت کلیک کردن بر روی آیکون آن پخش میشود.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-10

7. Loop until Stopped : با تیک دار کردن این گزینه فایل شما تا زمان استوپ کردن آن از سوی شما اجرا میشود.

8. Hide During Show : با تیک دار نمودن این گزینه آیکون فایل صوتی وارد شده در زمان نمایش ارایه نشان داده نخواهد شد.

حال شما با انجام مراحل گفته شده و انجام تنظیمات مربوط به آن قادر خواهید بود تا بر روی ارائه پاورپوینت ساخته شده یک فایل صوتی (آهنگ) قرار دهید.

امیدوارم از این آموزش بهره لازم را برده باشید. تا آموزشی دیگر که باز هم در خدمت شما عزیزان خواهم بود، بدرود و موفق باشید.

درباره عليرضا مقدم

امیدوارم از آموزش هایی که اینجانب به عنوان یکی از آموزش دهندگان گروه آموزشی هنردیجیتال برای شما دوستان عزیز منتشر کرده ام بهره لازم را ببرید. با تشکر، علیرضا مقدم

۴۲ دیدگاه

 1. مرسی واقعا

 2. مرسی عالی بود

 3. سلام خیلی خیلی ممنون بسیار مفید بود

 4. صادق بیگ از ترکیه

  ممنون علیرضا خان عالی بود مرسی

 5. خیلی ممنون عالی بود

 6. سلام و خسته نباشین
  سوالی داشتم

  یه تنظیماتی هست توی پاورپوینت که همزمان که اسلایدهارو با پروژکتور پخش میکنیم روی پرده اسلایدها کامل و تمام صفحه نشون داده میشن.ولی توی سیستم خودمون قسمت note و توضیحات هم دیده میشن تو یه کادر کوچیکی هم نمای اسلاید شو هست.ینی میتونی راحت از روی ان بخونی و نیازی ب بردن برگه برای ارائه ها نیست.چجووری اینجوریش کنم؟
  ممنون میشم از طریق ایمیل باخبرم کنین.وااقن ضرووریه

 7. واقعا مرسی خیلی خوشحال شدم ک یاد گرفتم .
  نمیدونم چجوری ازت تشکر کنم….
  واقعا ممنونم…/
  خسته نبااااااااااااشید واقعا…..

 8. سلام خیلی عالی همه موارد رو توضییح دادید ولی نگفتید که چطور میشه زمان خروجی گرفتن فایل صوتی درخود برنامه قرار داده بشه نه یک فایل مجزا درکنار فایل پاورپوینت با تشکر

 9. سلام موقع قراردادن کلیپ صوتی یا تصویری در پاور ۲۰۱۳ با این اخطار مواجه میشم verify that the necessary 64bit codec for this media is installed میشه راهنماییم کنید و جواب رو ب ایمیلم ارسال کنید؟ممنون

 10. سلام.
  من فردا یه ارائه پروژه دارم.
  هرکار میکنم وقتی حالت slide show رو میزنم فایل صوتیم نمیخونه. حالا چیکار کنم؟؟؟ لطفا کمکم کنید!
  ایمیل و آدرس وبلاگمو گذاشتم. منتظرم
  مرسی

  • سلام. پس از وارد کردن فایل صوتی به اراده، از سربرگ Play Back به کادر گروه Audio Option برید و گزینه Start رو بر روی Automatically قرار بدید.

 11. مرسی واقعا خیلی خیلی … عالی بود
  متشکر…

 12. عالی بود ممنونممممممممممم

 13. سلام خواهشا جواب بدین من هرکاری میکنم اهنگم فقط ایلایداولو میخونه وقتی میره اسلاید بعدی دیگه اهنگ نمیخونه پیکارش کنم تورو خدا بگین ممنون

 14. من فیلم و کلیپ می خواستم

 15. مرسی واقعا عالییییییییییییییی بود

 16. آیا میشه برای ۲ اسلاید یه موزیک و برای اسلاید های بعد، موزیک ابتدایی قطع شه و موزیک دیگه ای شروع شه؟اگه میشه چطور؟؟

 17. سلام
  چطور آهنگ قبلی رو از رو اسلاید حذف کنم و آهنگ جدید بذارم؟آهنگ جدید گذاشتم آهنگ قبلی هم پخش میشه۲۰۱۰

 18. سلام
  چرا وقتی یک فایلو ب همراه اهنگ ذخیره میکنم بعد از ذخیره اهنگ پخش نمیشه و فقط عکسه؟

 19. سلام ممنون
  امامن میخوام روی ویدئویی که تو پاورپوینت ساختم موزیک بذارم اما نمیدونم چطوری…
  ممنون میشم کمکم کنید

 20. سلام. میشه روش حذف آهنگ رو هم بگید؟ قبلی رو حذف کنم یدونه دیگه بذارم یعنی. مرسی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*