اخبار سایت
خوشبختی چیزی نیست که بخواهی آن را به تملک خود در آوری. خوشبختی کیفیت تفکر است، حالت روحی است - دافنه دوموریه
خانه / گرافيك / فتوشاپ / آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی
آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-کاور

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی

درود و وقت بخیر خدمت شما همراهان گرامی. امروز با یکی دیگر از آموزش های فتوشاپ در خدمت شما عزیزان هستم. در این آموزش که با عنوان آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی در فتوشاپ از وب سایت هنر دیجیتال منتشر شده است، شما را با چگونگی ساخت این افکت تبلیغاتی زیبا در محیط فتوشاپ آشنا خواهیم کرد. من علیرضا مقدم هستم. با من همراه باشید با :

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی

مرحله اول :

در ابتدا باید یک تصویر از نمایشگر دلخواه را توسط برنامه فتوشاپ باز کنید. من در این آموزش از تصویر تلویزیون پایین استفاده خواهم کرد. توجه داشته باشید که اندازه نمایشگر زیاد مهم نمیباشد. در ادامه خواهید دید که چگونه میتوانیم تناسب دلخواه را بین نمایشگر و تصویر ایجاد کنیم.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-1

توجه داشته باشید که درون صفحه تلویزیون انتخاب شده باید تصویری دیگر قرار گیرد به این منظور از نوار ابزار سمت چپ برنامه، ابزار Polygonal lasso Tool را انتخاب کرده و دور تا دور صفحه تلویزیون را توسط این ابزار به حالت انتخابی در آورید. برای این کار من اولین کلیک را در گوشه سمت چپ بالا انجام داده ام و به ترتیب در چهار گوشه صفحه در جهت عقربه های ساعت کلیک کرده ام و نهایتا با کلیک روی گوشه چهارم (نقطه شروع) عملیات انتخاب صفحه را به پایان رسانده ام. در تصویر زیر این ابزار و جهت و منطقه انتخاب صفحه نمایشگر نشان داده شده است.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-2

مرحله دوم :

در این مرحله تصویری که باید دورن صفحه نمایشگر قرار گیرد را توسط برنامه فتوشاپ باز کنید. این تصویر در پنجره ای جدید در فتوشاپ باز خواهد شد. حال اندکی به متناسب سازی این تصویر با صفحه نمایشگر بپردازید. همانطور که قبلا گفته شد تنظیم تصویر و نمایشگر انتخاب شده باید متناسب باشد و این کار به تجربه و نظر شخصی شما در این زمینه بستگی دارد که چه تصویری با چه ابعادی را برای صفحه نمایشگر انتخاب کنید. من از تصویر زیر برای این کار استفاده خواهم کرد.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-3

حال با استفاده از  کلید ترکیبی Ctrl+A کل تصویر (دور تا دور آن را) را انتخاب کنید. سپس با فشردن کلید ترکیبی Ctrl+C از صفحه کلید اقدام به کپی کردن آن نمایید.

سپس به پنجره نمایشگر (تلویزیون بروید) و در حالی که صفحه آن در حالت انتخاب شده قرار دارد از سربرگ Edit به روی گزینه Paste Special بروید و از کادر باز شده آن گزینه Paste Into را انتخاب کنید.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-4

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید تناسبی بین نمایشگر و تصویر وارد شده وجود ندارد اما این کار تصویر کپی شده که قرار است در صفحه نمایش قرار بگیرد در قسمت انتخاب شده صفحه آن قرار گرفته و بیرون زدگی از این قسمت ایجاد نخواهد شد و در عین حال قسمت های اضافی تصویر نیز حذف نخواهد شد.

اگر پس از وارد کردن تصویر به صفحه نمایشگر متوجه بزرگ بودن تصویر برای صفحه شدید، ناراحت نباشید زیرا کوچک کردن تصویر با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+T و باز شدن کادر Free Transform امکان پذیر میباشد.

نکته : عزیزانی که کار با گزینه Free Transform آشنایی ندارند توجه داشته باشند که با کلیک بر روی یکی از گوشه های این کادر که با مربعی کوچک نشان داده میشود قادر هستید تا عکسی را در دو جهت طولی و عرضی کوچک و یا بزرگ نمایید. برای تغییر اندازه توازن طول و عرض تصویر همزمان با دراگ کردن گوشه کادر Free Transform کلید Shift را از صفحه کلید بفشارید.

مرحله سوم :

توجه داشته باشید که با وارد کردن لایه تصویر با استفاده از گزینه paste Into بر روی لایه نمایشگر، در کادر لایه ها تصویر وارد شده با لایه های ماسک وارد خواهد شد. این لایه ماسک از بیرون زدگی تصویر جلوگیری خواهد کرد. اگر در کادر لایه ها به لایه تصویر توجه کنید ماسک آن قابل مشاهده میباشد. قسمت سفید رنگ آن صفحه نمایش را نشان خواهد داد.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-5

در این مرحله قصد دارم این لایه ماسک را غیر فعال کنم. برای این کار کافیست کلید Shift از صفحه کلید فشرده و بر روی لایه ماسک تشکیل شده در کنار تصویر کلیک کنم. حال شاهد ایجاد یک ضربدر بزرگ قرمز رنگ بر روی ماسک خواهید بود که این نشانه غیر فعال شدن آن است.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-6

در چنین شرایطی اگر به کار خود نگاهی بیندازید مشاهده میکنید که تصویر وارد شده روی نمایشگر را پوشانیده است!!!

مرحله چهارم :

در این مرحله باید مقدار شفافیت لایه تصویر را کاهش دهیم تا نمایشگر نیز از زیر آن نمایان شود. برای این کار به کادر لایه ها بروید و در فیلد مربوط به Opacity مقدار آن را به 50% کاهش دهید. حال میتوانید مانند تصویر زیر نمایشگر و تصویر روی آن را باهم مشاهده کنید.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-7

در این مرحله باز هم شما قادر به تغییر سایز تصویر وارد شده و تغییر مکان قرار گیری آن روی نمایشگر خواهید بود. البته تغییر سایز فقط در جهت کوچکتر کردن توصیه میشود زیرا بزرگ کردن تصویر و یا نمایشگر باعث افت کیفیت آن خواهد شد. برای تغییر سایز تصویر و یا نمایشگر همانطور که قبلا گفته شد از کلید ترکیبی Ctrl+T استفاده نمایید و پس از رسیدن به اندازه دلخواه و متناسب کلید Enter از صفحه کلید را بفشارید تا تغییر سایز ایجاد شده ثبت گردد. حال با انتخاب ابزار Move Tool از نوار ابزار سمت چپ برنامه و با استفاده از کلیدهای چهار جهت موجود بر روی صفحه کلید و یا با استفاده از کلیک بر روی تصویر و دراگ همزمان آن میتوانید مکان تصویر نسبت به نمایشگر را تعیین کنید. من در این آموزش پس از تغییر مکان و کمی تغییر سایز تصویر وارد شده حاصل زیر را ایجاد نموده ام:

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-8

مرحله پنجم:

در این مرحله باید قسمت هایی از تصویر را که به حالت سه بعدی بیرون از نمایشگر قرار خواهند گرفت را به حالت انتخابی درآوریم. برای این کار ابتدا یکی از ابزار های Lasso Tool و یا Polygonal Lasso Tool و… را از نوار ابزار سمت چپ برنامه انتخاب کنید. من در اینجا از ابزار Polygonal Lasso Tool استفاده خواهم کرد و دور تا دور قسمت های بیرون از نمایشگر تصویر را انتخاب میکنم. سعی کنید تا این انتخاب اندکی داخل نمایشگر نیز امتداد داشته باشد. قسمت های انتخابی را در تصویر زیر مشاهده میکنید.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-9

پس از انتخاب قسمت های گفته شده به کادر لایه ها باز گردید و با فشرده نگاه داشتن کلید Shift یک بار دیگر بر روی لایه ماسک کلیک کنید تا ضربدر آن حذف شده و لایه ماسک فعال شود. سپس مقدار Opacity آن را نیز به 100% باز گزدانید.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-10

مرحله ششم :

در این مرحله در حالی که قسمت های انتخاب شده هنوز هم در حالت انتخابی قرار دارد تنها یک کلیک بر روی لایه ماسک انجام دهید تا لایه ماسک انتخاب گردد.

حال از سربرگ Edit گزینه …Fill را انتخاب کنید (Shift+F5) و در پنجره باز شده تنظیمات آن گزینه Use را روی White تنظیم کنید. این کار با کلیک بر روی فلش کوچک کنار فیلد آن و انتخاب گزینه White انجام میپذیرد.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-11

پس از انجام مرحله بالا شاهد قرار گیری قسمت انتخابی تصویر به جای خط چین های حالت انتخابی میشود و تصویر نهایی شکل خواهد گرفت.

آموزش ساخت افکت تبلیغاتی نمایشگرهای سه بعدی-12

امیدوارم از این آموزش زیبا که کاربردهای بسیار زیادی در بخصوص کارهای تبلیغاتی دارد لذت برده باشید. تا آموزشی دیگر که باز هم با سایت هنر دیجیتال در خدمت شما عزیزان خواهم بود، بدرود و پیروز باشید.

درباره عليرضا مقدم

امیدوارم از آموزش هایی که اینجانب به عنوان یکی از آموزش دهندگان گروه آموزشی هنردیجیتال برای شما دوستان عزیز منتشر کرده ام بهره لازم را ببرید. با تشکر، علیرضا مقدم

۶ دیدگاه

 1. سلام ممنون بابت سایت خوبتون
  برای این قسمت من ی مشکل دارم
  مرحله اخر برای من اجراء نمیشه و تصویر نهایی درست نمیشه با اینکه مثل خودش پیش رفتم چرا؟؟ چیکار کنم ایا؟؟

  • سلام. در مرحله ششم و ابتدای اون گفته شده بر روی ماسک لایه کلیک کنید تا انتخاب بشه و بعد به از سربرگ Edit…. توجه داشته باشید که اگر لایه ماسک رو انتخاب نکنید و لایه تصویر در حالت انتخابی باشه، قسمت های انتخاب شده سفید خواهد شد و اگر لایه ماسک رو انتخاب کنید و به مسیر گفته شده برید تصویر نهاییتون شکل میگیره.

 2. برای انتخاب ماسک باید ی بار روی خود ماسک کلیک کنیم دیگه درسته؟؟
  خوب منم مثل مراحلی که گفته شده میرم ولی یا سیاه میشه قسمتای انتخاب شده یا تغییر نمیکنه و بعد از چندبار انتخاب و انتخاب گزینه های مختلف اخر سر وقتی دوباره اون گزینه رو انتخاب کردم درست شد

  بازم ممنونم بابت اموزش کار زیباتون

 3. سلام اگرکسی فتوشاپ به تنهایی یاد بگیره ورشته تحصیلی اش مرتبط با کامپیوتر نباشه امکان داره کار پیدا کنه ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*