اخبار سایت
بزرگترین لذت در زندگی انجام کاریست که دیگران میگویند: تو نمیتوانی! - رومن پولانسکی
خانه / نرم افزارهاي كاربردي / Microsoft Office / آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت ۲۰۱۳

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت ۲۰۱۳

درود بر تمامی همراهان گرامی . امروز نیز با یکی دیگر از آموزش های کاربردی در زمینه ارائه های پاورپوینت با عنوان آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013 در خدمت شما عزیزان هستم. با ما همراه باشید با :

مقدمه : شاید شما نیز پس از تدوین و ساخت یک ارائه پاورپوینت این نیاز را احساس کرده باشید که یک فایل صوتی یا آهنگی زیبا بر روی آن قرار دهید تا با گذشت اسلایدها این آهنگ پخش گردد. مثلا این امر در ساخت ارائه های معرفی محصولات، ارائه های تبلیغاتی و آلبوم های عکس بیشتر احساس خواهد شد. نگران نباشید، در این آموزش شما را با چگونگی انجام این کار آشنا خواهم کرد.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013

نکته : در این روش فایل صوتی انتخاب شده با توجه به تنظیماتی که انجام خواهید داد در تمامی اسلایدهای یک ارائه اجرا خواهد شد.

پس از پایان مراحل ساخت ارائه پاورپوینت از سربرگ Insert به کادر گروه Media بروید و از این کادر گروه بر روی گزینه Sound کلیک کنید.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-1

با کلیک بر روی فلش کوچک پایینی آیکون این گزینه، کادر زیر مجموعه های آن که شامل گزینه های دیگری میباشد باز خواهد شد. این گزینه ها عبارتند از :

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-2

…Online Audio : با انتخاب این گزینه و در صورت اتصال به اینترنت، جستجوی شما در سایت Office.Com برای یافتن کلیپ صوتی مورد نیازتان آغاز خواهد شد. بدین صورت که پنجره ای مانند تصویر زیر باز خواهد شد و شما باید در فیلد مربوط جستجو نام و یا نوع کلیپ صوتی مورد نظر خود را وارد نمایید.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-3

اکنون جستجو در سایت آغاز شده و نتیجه در همان پنجره و بصورت زیر نمایش داده میشود.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-4

حال کافیست که کلیپ مورد نظر خود را انتخاب کرده و با کلیک بر روی دکمه Insert که در پایین این پنجره قرار دارد آن را وارد ارائه خود نمایید.

Audio on My PC : با انتخاب این گزینه پنجره جستجو در فایل های ذخیره شده در کامپیوتر شما باز میشود و با انتخاب فایل صوتی مناسب و تایید آن میتوانید این فایل را به ارایه خود وارد نمایید.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-5

Record Audio : با انتخاب این گزینه پنجره ای جدید باز خواهد شد که توسط گزینه های موجود در این پنجره میتوانید اقدام به ضبط صدای خود و یا دیگران کنید و از آن در ارایه پاورپوینت خود استفاده نمایید. تصویر زیر پنجره ضبط فایل صوتی را نمایش میدهد.

insert-mediaclip-on-presentation-powerpoint-2013-6

با تایید فایل انتخاب شده از سوی شما، آیکون کوچکی (مانند تصویر زیر) در اولین اسلاید نمایان میگردد که نشان دهنده وارد شدن کلیپ صوتی ذر ارائه میباشد.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-11

با وارد کردن فایل صوتی به ارائه و به یکی از روش های گفته شده در بالا، دو سربرگ جدید با نام های Format و PLAYBACK باز خواد شد. سربرگ FORMAT برای شخصی سازی و اعمال تغییرات بر روی ایکون فایل صوتی میباشد ، در این آموزش به جهت آشنایی بیشتر دوستان با این مقوله از توضیحات بیشتر در این باره اجتناب شده است. اما سربرگ کاربردی برای درج فایل صوتی سربرگ PLAYBACK میباشد که تصویر آن را در زیر مشاهده میکنید.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-7

در این سربرگ کادر گروه پرکاربردی با نام Audio Styles گنجانده شده است که دارای دو گزینه میباشد. گزینه No Style در حالت پیش فرض فعال میباشد و به شما اجازه شخصی سازی نحوه پخش فایل صوتی را خواهد داد که در ادامه در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد. اما دومین گزینه Play in Background میباشد که دارای سبکی آماده برای پخش فایل صوتی میباشد و برای انتخاب این سبک کافیست بر روی آن کلیک کنید تا این سبک برای پخش فایل صوتی شما انتخاب گردد. در ادامه با آشنایی با گزینه های شخصی سازی پخش فایل صوتی با این سبک نیز آشنا خواهید شد.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-8

در اینجا برخی از پر کاربرد ترین گزینه های موجود در این سربرگ که شما را برای شخصی سازی و ایجاد سبک پخش فایل صوتی کمک خواهند کرد را توضیح خواهم داد :

۱. Play : پیش نمایشی از فایل صوتی وارد شده به ارائه را اجرا خواهد کرد.

۲. Trim Audio : با استفاده از این گزینه قادر خواهید بود تا قسمتی خاص از فایل صوتی وارد شده را برای اجرا بر روی ارایه انتخاب نمایید.

3. Fade in : در جلوی این گزینه فیلدی قرار داده شده که با تنظیم زمان معینی از سوی شما، فایل صوتی انتخاب شده با حالت محو شدگی تا اجرای کامل، شروع به نواختن خواهد کرد.

4. Fade Out: با تنظیم زمان این گزینه که در فیلد مربوط به زمان انجام خواهد شد، قادر خواهید بود در زمان های معین و قابل انتخاب از سوی شما اجرای فایل صوتی (آهنگ) انتخاب شده برای ارائه با حالت محو شوندگی پایان یابد.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-9

5. Volume : با کلیک بر روی این گزینه، کادر زیر مجموعه های آن باز خواهد شد که شاما چهار گزینه Low (صدای پایین)، (صدای بالا) Medium، High (متوسط)، و mute (سکوت) میباشد که با انتخاب یکی از چهار گزینه ذکر شده، قادر خواهید بود تا میزان صدای اجرای فایل صوتی بر روی ارائه را تنظیم نمایید.

6. Start : با کلیک بر روی فلش کوچک کناری کادر، گزینه های زیرمجموعه آن باز خواهند شد. این گزینه ها عبارتند از :

 • Automatically : با انتخاب این گزینه فایل صوتی انتخاب شده در هنگام نمایش اسلاید بطور خود کار پخش خواهد شد
 • On Clicked : فایل انتخاب شده در صورت کلیک کردن بر روی آیکون آن پخش میشود.

آموزش قراردادن فایل صوتی (آهنگ) بر روی ارائه پاورپوینت 2013-10

7. Loop until Stopped : با تیک دار کردن این گزینه فایل شما تا زمان استوپ کردن آن از سوی شما اجرا میشود.

8. Hide During Show : با تیک دار نمودن این گزینه آیکون فایل صوتی وارد شده در زمان نمایش ارایه نشان داده نخواهد شد.

حال شما با انجام مراحل گفته شده و انجام تنظیمات مربوط به آن قادر خواهید بود تا بر روی ارائه پاورپوینت ساخته شده یک فایل صوتی (آهنگ) قرار دهید.

امیدوارم از این آموزش بهره لازم را برده باشید. تا آموزشی دیگر که باز هم در خدمت شما عزیزان خواهم بود، بدرود و موفق باشید.

درباره عليرضا مقدم

امیدوارم از آموزش هایی که اینجانب به عنوان یکی از آموزش دهندگان گروه آموزشی هنردیجیتال برای شما دوستان عزیز منتشر کرده ام بهره لازم را ببرید. با تشکر، علیرضا مقدم

۴۲ دیدگاه

 1. سلام خیلی خوب بود ولی برای من روی online audio یه چیز دیگه میاد نمی دونم چرا

 2. خب پرنیا جون حتما پاورت ۲۰۱۳ نیسش

 3. سلام ببخشید من گزینه lood………….رو میزنم اما برای تمامی اسلادهانماش داده نمیشه

 4. با سلام باسه من تو قسمت آنلاینش مینویسه چیزی یافت نشد

 5. عالی :)⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐

 6. سلام یه مشکل دارم ممنونم میشم کمکم کنین من ویندوز ۱۰ زدم و مایکروسافت ۲۰۱۳ ،وقتی پاورپوینت رو باز میکنم و اسلاید شو رو میزنم درست حسابی نمیاره از بالا و پایین رنگ سیاه میاد و کل صفحه نمیاد،هرکی میدونه مشکل از کجاست راهنماییم کنه خیلی خیلی لازمش دارم البته تو ویندوز ۷ این مشکلات نبود تو ویندوز ۸.۱ هم همین مشکلو داشتم

 7. سلام
  مال من آهنگ اضافه نمیکنه آفیس ۲۰۱۳ دارم لطفا راهنماییم کنید.

 8. با سلام؛ در پاورپوینت ۲۰۰۷ موزیک در کل اسلاید پخش میشه ولی می خوام در یکی دو اسلاید پخش نشه چون فیلم هستن و صدای موزیک نمیذاره صدای فیلم شنیده بشه میشه لطف کنید در این مورد توضیح بدید چون همین امروز و فردا احتیاج دارم لطفا در مورد تمام گزینه های کادر play sond هم لطف کنید توضیح بدید. تشکر از شما

 9. ببخشید، من در پاورپوینت ۲۰۱۰ صداگذاری انجام دادم.اما در سیستمی با پاورپوینت ۲۰۰۷ صداها اجرانمیشوند.چه کنم؟

 10. یه سوال دارم
  من صدا گذاشتم هر اسلاید یه صدا مخصوص به خودش رو داره ولی اون یکی اسلاید رو میزنم صداش با اون یکی عوض قاطی میشه

 11. سلام
  من سایت ای زیادی سر زدم تا بتونم بفهمم چطوری می شه روی اسلایدام چند تا آهنگ بزارم که وقت پخش هر کدوم به طور جداگانه پخش نشن ولی جوابم رو پیدا نکردم
  مثلا میخوام روی اسلاید یک و پنج آهنگ بزارم که آهنگ اولی وقتی به آهنگ بعدی می رسه خودکار قطع بشه وآهنگ بعدی پخش بشه.
  ممنون.

 12. سلام.ببخشید برای من گزینه آنلاین ایدیو نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 13. سلام چه طوری میشه موسیقی رو هنگام پخش پاور پوینت استوپ کرد مثلا می خواد فیلم پخش کنه چه طوری موقع پخش فیلم آهنگ رو استوپ کنم؟

 14. سلام خیلی خیلی متشکرم عالی بود. یه مشکلی دارم و اون این که وقتی در پاور پوینت صدا یا فیلم میذارم تو لپ تاپم قشگ باز میشه اما بعد اونو ببرم تو لپ تاپ یا کامپیوتر دیکه ای بذارم صدا و فیلم پخش نمیشه اونوقت چی باید بکنم؟

 15. ممنون از معلومات تان
  من میخوام روی یه پاورپوینت دو آهنگ بذارم که یکی بعد از دیگری پخش بشه
  راهنمایم کنید
  ممنون

 16. سلام چگونه چند اهنگ پشت سر هم قرار دهیم ؟

 17. سلام خسته نباشید
  ببخشین میشه منو راهنمایی کنید من گزینه اضافه کردن اهنگ از کامپیوترم رو میزنم منتها ارور میده دلیلش چی میتونه باشه در ضمن فرمت اهنگمم mp3 هست

 18. سلام . یه مشکلی دارم و اون این که وقتی در پاور پوینت صدا یا فیلم میذارم تو لپ تاپم قشگ باز میشه اما بعد اونو ببرم تو لپ تاپ یا کامپیوتر دیکه ای بذارم صدا و فیلم پخش نمیشه و مسیر میخواد اونوقت چی باید بکنم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*