اخبار سایت
چون عاشقی آمد، سزاوار نباشد این گفتار که : خدا در قلب من است، شایسته تر آن که گفته آید : من در قلب خداوندم - جبران خلیل جبران
خانه / نرم افزارهاي كاربردي / Microsoft Office / آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت ۲۰۰۷
آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007 - کاور

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت ۲۰۰۷

دروبر تمامی همراهان گرامی. در این آموزش که از وب سایت آموزشی هنر دیجیتال منتشر شده است در خدمت شما خواهم بود با آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007 و امیدوارم از این آموزش نهایت بهره را ببرید.

مقدمه:

در بسیاری از ارائه های پاورپوینت و مخصوصا در ساخت آلبوم های عکس و ارائه های تبلیغاتی که نیازی به فرد ارائه دهنده (پرزنتور) وجود ندارد و ارائه ساخته شده بصورت مداوم و بدون توقف پخش خواهد شد، گذرهای اسلاید از اسلایدی به اسلاید بعد نیاز به زمان بندی دارند. در این آموزش شما را با نحوه اعمال زمان برای گذر اسلاید ها آشنا خواهیم کرد. من علیرضا مقدم هستم، با من همراه باشید با :

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007

پس از تدوین و ساخت ارائه پاورپوینت و اسلایدهای آن اگر قصد زمان بندی برای نمایش اسلاید ها را دارید نوبت به زمان بندی برای اسلایدها فرا خواهد رسید. برای زمان بندی نمایش اسلایدهای یک ارائه از سربرگ Slide Show به کادر گروه Set Up بروید و بر روی گزینه Rehearsed Timings کلیک کنید (این گزینه را انتخاب نمایید).

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007 -1

با انتخاب این گزینه، اسلاید در نمای Slide Show قرار خواهد گرفت و پنجره کوچکی در بالای اسلاید با نام (Rehearsal) نمایش داده خواهد شد. اکنون نمایش اسلاید و زمان بندی اولین اسلاید آغاز خواهد شد.

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007-2

حرکت به اسلاید بعدی و زمان بندی اسلاید جدید

برای این کار دو روش وجو دارد:

روش اول : در پنجره کوچک باز شده با نام (Rehearsal) زمان اسلاید نمایش داده میشود و درصورتی که افکت انیمیشنی خاصی در اسلاید بکار نبرده باشید هنگامی که قصد حرکت به اسلاید بعدی را دارید، با کلیک بر روی آیکون Next در سمت چپ این پنجره به اسلاید بعدی خواهید رفت.

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007-3

روش دوم : با کلیک بر روی اسلاید جاری و درصورتی که افکت انیمیشنی خاصی در اسلاید بکار نبرده باشید، زمان نمایش اسلاید و زمان اختصاص یافته به آن متوقف خواهد شد و این زمان برای اسلاید بعدی (همزمان با نمایش آن) از ابتدا آغاز میشود. با تکرار این مراحل میتوانید زمان بندی مناسب برای هر اسلاید را تعیین و ثبت کنید.

نکته : در پنجره Rehearsal دو کادر برای نشان دادن زمان وجود دارد. در کادر شماره یک (در تصویر زیر) زمان اختصاص یافته برای اسلاید جاری نمایش داده خواهد شد و در کادر شماره 2 زمان اختصاص یا فته برای اسلاید ها محاسبه و برای کاربر نمایش داده میشود.

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007-4

توقف موقت زمان بندی اسلاید

اگر قصد توقف موقت زمان بندی اسلاید را دارید، با کلیک بر روی آیکون دکمه Pause Recording در پنجره کوچک Rehearsal میتوانید زمان بندی را بصورت موقت متوقف نمایید.

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007-5

در این صورت پنجره ای جدید با نام Microsoft Powerpoint در وسط صفحه باز خواهد شد که نشان دهنده توقف زمان بندی خواهد بود. حال برای ادامه زمان بندی کافیست بر روی دکمه Resume Recording در این پنجره کلیک کرده تا عملیات زمان بندی ادامه داده شود.

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007-6

تکرار زمان بندی برای اسلاید جاری

در هنگام زمان بندی اسلاید جاری اگر نیاز به تکرار زمان بندی این اسلاید دارید کافیست بر روی آیکون دکمه Repeat کلیک کنید تا زمان بندی اسلاید جاری از اول آغاز گردد.

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007-7

نکته بسیار مهم : اگر از افکت های خاصی برای نمایش اجزای گرافیکی و یا متون موجود در یک اسلاید استفاده میکند مانند افکت های انیمیشن و…، در زمان نمایش اسلاید با کلیک بر روی اسلاید و یا آیکون Next ، اجزاء و افکت های اعمال شده در اسلاید جاری در زمان منتخب شما یک به یک تعیین زمان برای نمایش خواهند شد تا اینکه افکت های اعمال شده در اسلاید جاری پایان یافته و به اسلاید بعدی بروید. به واسطه این کار شما قادر خواهید بود تا زمان نمایش و اعمال افکت ها در یک اسلاید را زمان بندی و مدیریت نمایید.

در پایان پس از ثبت زمان بندی مناسب برای اسلایدها پیغام زیر نمایش داده خواهد شد.

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007-8

در این پیغام کل زمان ثبت شده برای اسلاید ها توسط نرم افزار پاورپوینت 2007 محاسبه و نمایش داده خواهد شد و با کلیک بر روی دکمه Yes میتوانید زمان ثبت شده را تایید و ذخیره سازی را آغاز کنید.

پس از انجام مراحل بالا برای ثبت زمان دلخواه برنامه اسلایدهای موجود در ارائه در نمای Slide Sorter نمایش خواهد داد و در پایین هر اسلاید زمان ثبت شده برای آن اسلاید نمایان خواهد شد.

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007-9

فعال سازی نمایش اسلایدها با زمان تخصیص یافته

در زیر گزینه Rehearsed Timings در کادر گروه Set Up گزینه ای دیگر با نام Use Rehearsed Timings قرار دارد که با تیک دار کردن این گزینه نمایش اسلایدهای ارائه بر اساس زمان بندی ثبت شده برای آنها نمایش داده خواهد شد.

آموزش زمان بندی نمایش اسلایدها در پاورپوینت 2007-10

اکنون شما مراحل اعمال زمان برای اسلاید ها و افکت های بکاربرده درون آنها را به پایان برده اید. حال میتوانید پیش نمایشی از زمان بندی را با نمایش اسلاید مشاهده نمایید.

تا آموزشی دیگر که باز هم از وب سایت آموزشی هنر دیجیتال در خدمت شما عزیزان خواهم بود، بدرود و موفق باشید.

درباره عليرضا مقدم

امیدوارم از آموزش هایی که اینجانب به عنوان یکی از آموزش دهندگان گروه آموزشی هنردیجیتال برای شما دوستان عزیز منتشر کرده ام بهره لازم را ببرید. با تشکر، علیرضا مقدم

۱۶ دیدگاه

 1. ممنون عالی بود

 2. آفرین عالی بود.

 3. داداش دمت گرم خوب راهنمایی گردی

 4. سلام من یه سوال دارم ک جوابشو نمیتونم پیدا کنم. چگونه در پاورپوینت یک متنی ک نوشته شده به ترتیب با کلیک نمایش میدهند(کلیک میکنن و متن ظاهر میش).لطفا چاسخشو هر چه سریع تر ب ایمیلم ارسال کنید فوری لازم دارم
  خیلی ممنون☻☺

 5. عالی بود. فقط این صدا رو ضبط نمیکنه؟؟
  میشه سریعتر بگید نیاز دارم
  ممنون

 6. با سلام
  اگر تعداد زیادی عکس در اختیار داشته باشیم و بخواهیم مثلا یه فایل صوتی ۵ دقیقه ای را در زمان پخش عکسها روی اسلایدها قرار دهیم و به هر عکس مدت زمانی مساوی از فایل صوتی اختصاص دهیم و با پایان فایل صوتی نمایش عکسها تمام شود چه باید کرد؟

 7. سلام ، هنرآموزمون ساخت انیمیشن ساعت تو پاورپوینت رو میخواد ، طوریکه عقربه های دقیقه شمار و ساعت شمار سرعت حرکتشون مثل سرعت حرکت ساعت واقعی باشه
  میتونید کمک کنید؟
  ممنونم میشم به ایمیلم بفرستید

 8. سلام لطفا پاور ۲۰۱۳ رو اموزش بدین یا حداقل بگین چه طوری انیمیشن روی عکس و متن بزارم؟

 9. خیلی کمکم کرد ممنون:)

 10. سلام
  تشکر از آموزش مصور ، ساده و قابل فهم شما دوست گرامی
  عالی بود

 11. سلام خسته نباشید من هنگامی که زمان بندی کردم گزینه transitions اجرا نمیشد باید چه کاری انجام بدم؟

 12. سلام، چطود زمان بندی بین اسلاید ها رو به طور کامل حذف کنیم؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*