اخبار سایت
به راهت ادامه بده ! اگر قرار باشد بایستی و به طرف هر سگی که واق واق میکند سنگ پرتاب کنی هرگز به مقصد نمیرسی... - لورنس استرن
خانه / آموزش های کاربردی / تبدیل عکس JPEG و PNG به فایل PDF در ویندوز ۱۰
تبدیل عکس JPEG و PNG به فایل PDF در ویندوز 10 -کاور

تبدیل عکس JPEG و PNG به فایل PDF در ویندوز ۱۰

در برخی موارد ممکن است برای کاربرد های مختلف بخواهید به جای نگهداری از بعضی عکس ها با فرمت PNG یا JPEG آن ها را با فرمت PDF ذخیره کنید. برای این کار راه های زیادی وجود دارد، شاید برای رفع این نیاز به دانلود نرم افزارهای مختلف روی آورده باشید و یا حتی از ابزارهای آنلاین متعددی که برای این کار وجود دارند استفاده کرده باشید.

اما باید به شما بگوییم که اگر از ویندوز 10 استفاده میکنید نیاز به این کارها نیست. شما با استفاده از قابلیت ویندوز 10 خیلی راحت میتوانید بدون استفاده از نرم افزار، کار تبدیل عکس JPEG و PNG به پی دی اف را انجام داده و نیاز خود را بر طرف کنید. پس با ادامه این آموزش همراه ما باشید.

تبدیل عکس JPEG و PNG به فایل PDF در ویندوز 10

ابتدا باید File Explorer ویندوز را اجرا کنید. برای این کار به مسیری که تصاویر شما در آنجا وجود دارند مراجعه کنید.

تبدیل عکس JPEG و PNG به فایل PDF در ویندوز 10 -01

حالا بر روی فایلی که قصد تبدیل آن را دارید دبل کلیک کرده تا عکس مورد نظر توسط برنامه ای که به طور پیشفرض برای تصاویر تنظیم شده باز شود.

حالا بعد از اینکه عکس مورد نظر در برنامه باز شد، با فشردن کلید های ترکیبی Ctrl + P از صفحه کلید، پنجره Print را باز کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر از برنامه پیشفرض نمایش عکس ویندوز مانند Windows Photo Viewer استفاده میکنید، پنجره کلاسیک یا معمول پرینت در ویندوز اجرا خواهد شد. بعضی از نرم افزارها پنجره پرینت اختصاصی خود را دارند.

اکنون از بخش Printer گزینه Microsoft Print to PDF را به عنوان پرینتر خود انتخاب کنید.

تبدیل عکس JPEG و PNG به فایل PDF در ویندوز 10 -02

چنانچه پرینتر Microsoft Print to PDF را در میان گزینه ها مشاهده نکردید، شاید قبلا این ویژگی را غیر فعال کرده بودید. برای فعال کردن به مسیر Control Panel > Programs and Features > Turn Windows features on or off مراجعه کرده و آن را فعال کنید.

حالا با کلیک بر روی گزینه Print پنجره Save Print Output As باز خواهد شد.

تبدیل عکس JPEG و PNG به فایل PDF در ویندوز 10 -03

در این بخش باید نام و محل ذخیره فایل PDF خود را انتخاب کنید و در نهایت برای ذخیره فایل در مکان مشخص شده بر روی گزینه Save کلیک کنید.

اکنون عکس مورد نظر شما به PDF تبدیل شده است، میتوانید آن را در نرم افزار هایی که امکان اجرای فایل های PDF را فراهم میکنند مشاهده کنید.

درباره محمدرضا مقدم

خوشحالم که از وب سایت آموزشی دیجیتال آرت دیدن میکنید

۲ دیدگاه

  1. واقعا ممنون
    خیلی کاربردی بود

  2. خیلی ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شدبخش های مورد نیاز علامت گذاری شده است *

*